Özel direksiyon dersi ile ilgili kafanıza takılabilecek birtakım bilgiler aşağıdadır.
Eğer farklı sorularınız olursa bana telefon,mail veya iletişim formu ile ulaşabilir, aklınızdakileri sorabilirsiniz.

 

DERSLERİMİZİN UYGULANIŞ ŞEKLİ:

EĞİTİM YERİ ve ŞEKLİ:

Derslerimize sizi evinizden alarak başlayacak ve evinize bırakarak son verecegiz. Evinize en yakın sakin bir noktada temel eğitimi alacağız.Pedallara alışmanız,aynayı okumayı öğrenmeniz ve direksiyon hakimiyetinizi gözlemlememizden sonra -ki en fazla yarım saat sürer-sürekli aktif trafikte olacağız.Güzergahı bilgisayar oyunu gibi her adımda zorlaştıracağız.Yoğun trafikten kaçmayacağımız konusunda içiniz rahat olsun.İşin vebalinin farkındayım ve sizi aklım sizde kalmayacak şekilde eğitmek tek amacım.

KAÇ GÜNDE ARAÇ KULLANABİLİRİM?

Kişiye göre değişmekle birlikte genel olarak 5 gün 10 derste ciddi aşama kaydederiz.Aslında beklentinizle doğru orantılı olarak süre azalabilir de artabilir de. Önemli olan sürekli kullanmanız gereken bir güzergah varsa o güzergahı pekiştirmemizdir. İş için tüm İstanbul’u dolaşmanız gerekiyorsa köprü geçiş dersini de ekleriz.Aslolan temeli almak.Daha sonraki aşamada aileden biriyle de pratik yaparak da kendinizi geliştirebilirsiniz. Sizdeki farkı görünce inanın onlarda şaşıracaklar.

HANGİ GÜZERGAHLARDA DİREKDİYON DERSİ YAPACAĞIZ?

Evinizin bulunduğu bölgeye göre değişiklik göstermekle birlikte genelde Selamiçeşme,Kalamış,Bostancı Sahil Yolu,Bağdat Caddesi,Kadıköy,Moda ara sokakları,Acıbadem’den Ünalan bağlantısından Göztepe Köprüsü,Ethem Efendi Caddesi,Minibüs yolu,Altunizade köprü yolu, Ataşehir,E-5 ve TEM sıralama olarak çalışmayı verimli bulduğumuz yollar.Sürekli kullanacağınız güzergahı tercihinize göre daha yoğun yapabiliriz.

DİREKSİYON EĞİTİMİ SÜRELERİ NASIL OLACAK?

1 ders süresi 45 dakikadır.Hergün 2 ders yaparız.Sizi alma-bırakma ve mola süresi hariç olmak üzere aktif olarak 90 dakika araç kullanırsınız.Paket program önermem, çok daha çabuk da toparlayabiliriz.

EĞİTİM ESNASINDA YANIMDA BİRİ OLABİLİR Mİ?

Elbette olabilir. İnternetten bulduğunuz ama tanımadığınız biriyle derse çıkmak sizi tedirgin edebilir.Derslere başlamadan önce tanışabiliriz tabii ki ama bununla birlikte sizin özel direksiyon dersi ndeki durumunuzu ve neler öğrettiğimi gözlemlemek isteyen aile büyükleri veya arkadaşınızı rahatlıkla aracımızda ağırlayabiliriz.Sonuçta bende anneyim,yanımızda olmak istemeleri en doğal hakları…

ÖĞRENCİNİN ARACINDA ÖNLEM ALIYOR MUSUNUZ?

Öğrencimizin aracının arkasına mıknatısla her araca yerleştirilebilen ‘’Dikkat Acemi Sürücü’’ yazısını monte ediyoruz. Böylece arkadaki sürücülerin daha temkinli davranmalarını sağlıyoruz. Bu tedbir sizin ilk trafiğe çıkışlarınızdaki heyecanınızı yenmemiz için. Arzu ettiğinizde bu yazıyı kaldırıyoruz.

İŞ ÇIKIŞI SAATİNDE DİREKSİYON DERSİ YAPABİLİR MİYİZ?

Elbette iş çıkış saatlerinde ders yapabiliriz. Ancak yine de ilk dersinizi hafta sonu aydınlık bir zamanda yapmayı tercih ederiz. Genel adaptasyonunuz böylece daha kolay olur.

AKŞAM DİREKSİYON DERSİ YAPIYOR MUSUNUZ?

Genel olarak son ders olarak akşam dersi yapmayı öneriyoruz. Çünkü farları aynadan okumak, mesafeyi anlamak, ışıklara alışmak için akşam dersinin özellikle kışın havalar erken karardığı için gerekli olduğu görüşündeyiz.

YAĞIŞLI HAVALARDA DİREKSİYON DERSİ YAPIYOR MUSUNUZ?

Her türlü hava durumunda araç kullanmanız gerekeceğine göre derslerin yağışa denk gelmesi aslında bizim için artı olur. Her türlü durumla derslerde birlikte karşılaşırsak kendinizi daha sonraki aşamaya çok daha hazır hissedeceksiniz.
©Tüm haklari saklidir. Bayanlara ozel direksiyon dersleri - Serpil Güler 0542 722 64 52 - Kuşdili Işıklar Sürücü Kursu 0216 326 49 35